Gooskens Hout: ‘Innovatieve machines en service van De Groot maken ons werk veel efficiënter’

De Groot houtbewerkingsmachines bij Gooskens hout

De samenwerking tussen de Brabantse familiebedrijven Gooskens Hout en De Groot Bewerkingsmachines gaat ver terug. Gooskens, een van de grootste leveranciers van bewerkt en ruw vurenhout in Nederland en België, heeft geïnvesteerd in de aanschaf van diverse schaafmachines en bijbehorende automatisering-mechanisering, Dimter afkortzagen en de verlijm- of lamineerstraat. Wederom bij De Groot, expert op het gebied van bewerkingsmachines voor onder andere massief hout en plaatmateriaal.

Ine Gooskens, financieel directeur van Gooskens Hout, is enthousiast over de dienstverlening van De Groot Bewerkingsmachines en laat dat doorschemeren als ze vertelt wat recente aankopen haar onderneming hebben opgeleverd. ‘We hadden al vierzijdige banken, maar de schaaf- en profileerbank van Weinig met negen assen, die we reeds jaren in Hoogeloon hebben staan, was destijds een echte innovatie.

Ine Gooskens: ‘We hebben wel eens de fout gemaakt dat we wel Weinig schaafbanken kochten, maar niet de bijbehorende mechanisatie, vanwege de kosten. Tegenwoordig kiezen we altijd ook voor Weinig-mechanisatie als we hun producten aanschaffen.

Dankzij het grotere aantal assen kunnen we nu meer bewerkingen in één handeling uitvoeren. Waar vroeger voor meerdere bewerkingen meer machines nodig waren gaat het hout nu in één run door de schaaf.’ Dat is een enorme verbetering in tijd, kwaliteit en logistiek. Voor de nieuwe profileerbank in Helmond geldt hetzelfde verhaal. ‘Om de profileerbanken zo efficiënt mogelijk te laten draaien hoort mechanisatie er vanzelf bij. Als de machinebeheerder klaar is met het stellen van de bank en het hout is opgezet en het wordt automatisch door de machine gevoerd, scheelt dat een hoop werk. Vroeger moest alles handmatig worden ingevoerd’, vertelt Ine.

Samenwerking en overleg

De installatie van zo’n machine is altijd een samenwerking tussen De Groot en de technische dienst van Gooskens Hout. ‘We hebben wel eens de fout gemaakt dat we wel Weinig schaafbanken kochten, maar niet de bijbehorende mechanisatie, vanwege de kosten. De aanvangsinvestering is iets duurder, maar kwalitatief gezien wel beter. Daarom kiezen we tegenwoordig altijd voor Weinig-mechanisatie als we hun producten aanschaffen. Dat doen we in overleg met De Groot. Met hun productspecialist Jeroen Vorstenbosch bespreken we waaraan een schaafbank, lamineerstraat of Dimter-afkortmachine moet voldoen, welke specificaties nodig zijn en welke producten we ermee willen gaan maken. Hierna komt Jeroen Vorstenbosch, indien gewenst samen met één van de technische mensen van Weinig, en schakelt op zijn beurt waar nodig. Vervolgens bekijken onze TD en de mensen die aan de machines staan de tekeningen. Gedurende dat proces vindt fijnafstemming plaats, ook financieel. Wanneer dat rond is kan de machine worden gebouwd en geïnstalleerd samen met monteurs van De Groot en Weinig.’ Volgens Ine gaat dat helemaal naar wens.

De Groot houtbewerkingsmachines bij Gooskens hout
De Groot plaatste begin dit jaar twee Weinig Dimter Opticut-machines bij Gooskens in Hoogeloon. Ze printen het bewerkte hout op de kopse kanten.

Kopse kant printen

De nieuwe schaafmachine in Helmond staat er sinds begin dit jaar. De in Hoogeloon geplaatste Dimters ook. De twee nieuwe Dimters kunnen op de kopse kant van het hout printen. ‘Dat is voor ons een zeer innovatieve oplossing.’ Gooskens Hout, met fysieke vestigingen in Hoogeloon, Moerdijk en Helmond, levert veel halffabrikaten voor de prefab-industrie, die deze in haar fabrieken assembleert tot tussen- of eindproduct. ‘Voor degenen die dat doen is het heel fijn te kunnen zien waar een stukje hout in het element moet worden geplaatst. Vroeger bestickerden we de kopse kant van deze pakketten, zodat ook meteen te zien is waar de planken in het element horen. Het gevaar was dat de verkeerde sticker op de verkeerde plek werd geplakt. Direct printen scheelt tijd en vermindert de foutkans. De lamineer- of verlijmstraat in Helmond hebben we enige tijd geleden bij De Groot gekocht. Een hoogfrequente pers met een Dimter Opticut-afkortlijn. Daar maken we onze metselprofielen op. Ook die machine bevalt en werkt veel efficiënter dan de vorige lijn, waardoor we onze productiecapaciteit hebben kunnen vergroten.’

De nieuwe Weinig Dimter Opticut S90 onderliggende afkortzaag van Gooskens kan zaaghoogtes aan van 10 tot 180 mm en breedtes van 230 tot 420 mm.

Familiebedrijven

Gooskens Hout is opgericht in 1863 en heeft de afgelopen 161 jaar volgens ine Gooskens heel veel expertise opgebouwd als specialist in vurenhout.
De Groot Bewerkingsmachines, gevestigd in Rosmalen bestaat sinds 1978. ‘Ook wij zijn een echt familiebedrijf, opgericht door Joop de Groot. Inmiddels heeft kleinzoon Martijn de leiding en ook vader Ruud, moeder Jolanda en zus Daphne zijn werkzaam binnen het bedrijf. Samen met meer dan honderd De Groot’ers zijn we altijd bezig met het productieproces van onze klanten.’

De Groot Bewerkingsmachines
Vinkenveld 3
5249 JN Rosmalen
Tel.: 073 547 1300
Internet:
www.degroot.nl

Word nu abonnee van Houtwereld.  Abonneer