Het producentenvertrouwen in de industrie is in juni 2019 verder afgenomen. Het liep van 4,7 in mei naar 3,3 in juni. Ook de hout- en bouwmaterialenindustrie vertoonde een neerwaartse tendens: het saldo zakte van 12 in mei naar 9,1 in juni.
Volgens het CBS staat 3,3 voor het laagste niveau in bijna drie jaar. Het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar is 1,0.
Producenten in de industrie bleken in juni negatiever over de verwachte bedrijvigheid. Ook hun oordeel over de orderportefeuille en de voorraden gereed product verslechterde.
Twee deelindicatoren van het producentenvertrouwen zijn positief. Het aantal ondernemers dat de orderpositie groot vindt heeft de overhand op het aantal ondernemers dat de orderportefeuille klein acht, gelet op de tijd van het jaar. Verder is het aantal ondernemers dat de voorraad eindproduct als te klein beschouwt groter dan het aantal dat de voorraden te groot vindt.
Lees ook: https://www.houtwereld.nl/houtnieuws/houtindustrie-weer-aan-kop-2/



[…] Zie ook: Minder vertrouwen houtindustrie in juni […]