Precies een jaar na de allesverwoestende brand heeft de Friese houthandel en boomrooierij Van der Wal Hout haar nieuwe pand en buitenterrein op 21 mei feestelijk geopend. Het was groot feest bij beide bedrijfsonderdelen met een aanloop van ‘misschien wel 1000 man over de hele dag’.
“Er moeten nog wat puntjes op de i hier en daar, maar er valt nu een last van onze schouders”, zegt het echtpaar Lieuwe en Akkelien van der Wal bij de opening. De hevige brand op 21 mei 2021 verwoestte niet alleen hun bedrijf, maar ook hun huis en alle bezittingen. Ze hebben een hectisch jaar achter de rug, waarin de houthandel na een paar dagen al weer draaide. Ondertussen werd de rommel opgeruimd, tijdelijke werkruimte en onderdak geregeld, verzekeringszaken geregeld en het nieuwe bedrijfspand opgebouwd. Een snelle inzamelingsactie, die bijna 100.000 euro opleverde, en de helpende hand van velen hebben het echtpaar erdoorheen gesleept. Het enige dat nu nog aan de brand herinnert, is een verbrande boom op de parkeerplaats waaromheen in cortenstaal een monumentje is ingericht.

Tijdens de feestelijke opendag waren er vele demonstraties, ijsjes, een springkussen en een verloting van waardebonnen. Speciale aandacht was er voor tweehonderd genodigde opbouwers, al zijn er vele meer die het echtpaar op een manier geholpen hebben. “Je hoort wel altijd over de verruwing van de samenleving, maar wij hebben zo veel warmte en hulp van zo veel mensen ervaren. Dat maakt ons heel dankbaar”, aldus Lieuwe van der Wal.


