Lening FSC-bedrijven verlengd

Lening FSC-bedrijven verlengd featured image

Vanwege goed succes hebben de Rabobank en de Europese Investeringsbank (EIB) besloten door te gaan met het stimuleren van impactinvesteringen door MKB- en midkap-bedrijven. FSC-partners en/of -certificaathouders komen weer in aanmerking voor deze lening met een stevige rentekorting. In totaal is ditmaal 110 miljoen euro beschikbaar.

Ruim een half jaar geleden berichtte FSC Nederland over de impactlening van de Europese Investeringsbank (EIB) en de Rabobank, waarvoor haar partners in aanmerking kwamen.
Eric Saris, directeur bedrijven bij de Rabobank, over het succes: "Het enthousiasme voor investeren met impact is groot. Dankzij de impactlening is inmiddels door duurzame koplopers in Nederland voor circa 250 miljoen euro geïnvesteerd. Investeringen die ‘winst’ opleveren voor de bedrijven zelf, maar bovendien positief uitwerken voor mens, milieu en maatschappij. Juist daarom willen wij met een impactlening duurzame ontwikkeling bij MKB- en midkap-bedrijven financieel belonen."
Een duurzaam en innovatief bedrijf is over het algemeen meer toekomstbestendig. Rabobank en EIB verwachten dat met een impactlening MKB-ondernemers en midkap-bedrijven met een goed en duurzaam plan de weg naar duurzame ontwikkeling sneller gaan vinden.
In aanmerking komen ondernemers die voorop lopen in hun sector, aantoonbaar actief zijn met maatschappelijk verantwoord ondernemen en die beschikken over één van de geselecteerde keurmerken. In het geval van FSC betreft dit bedrijven die FSC-gecertificeerd zijn en waar FSC-hout een substantieel deel van de bedrijfsvoering beslaat. Aanvragen voor een impactlening moeten voldoen aan de reguliere voorwaarden van EIB en Rabobank. De impactlening is beschikbaar voor bedrijven met maximaal 3.000 werknemers. De maximale totale investering mag niet groter zijn dan 25 miljoen euro; het maximale leenbedrag bedraagt 2,5 miljoen euro.
Het aantal deelnemende keurmerken is uitgebreid met tien en komt daarmee in totaal op 47, waaronder BREEAM, CO2-Prestatieladder, Cradle to Cradle (C2C) en EKO. (foto: FSC)

https://www.rabobank.nl/duurzaaminvesteren

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Word nu abonnee van Houtwereld.  Abonneer