FNV: Houthandel staakt landelijk op 24 oktober voor nieuwe cao

Staking houthandel 24 oktober

Vakbond FNV kondigt een landelijke stakingsdag aan in haar strijd om een nieuwe cao voor de houthandel. Op dinsdag 24 oktober verwacht de vakbond dat 350 tot 500 mensen hun werk de hele dag neerleggen. Tot die tijd gaat de bond door met de werkonderbrekingen.

Tot nu toe zijn er drie werkonderbrekingen geweest, in Noord-Brabant, Utrecht en Noord-Holland. Maandag 16 oktober is er weer een. De regio waar deze gaat plaatsvinden maakt FNV nog niet bekend om zo het effect van de werkonderbreking niet teniet te doen. ‘We zien toch dat werkgevers hun mensen vragen om de stakingen op te vangen met overwerken of het verplaatsen van orders. Dat moeten we niet hebben’, vertelt Dennis Vereggen, actie coördinator bij de FNV.

Staking houthandel 24 oktober

Hoe de dag van 24 oktober er precies uit gaat zien, kan Vereggen ook nog niet zeggen. Wel weet hij dat er zoveel mogelijk werknemers bij elkaar komen op één locatie. ‘Maar er komen meerdere inschrijflocaties voor het geval het te ver reizen is voor mensen.’ De stakingsdag valt samen met de Houtwereld Praktijkdag, een initiatief van het onafhankelijke vakblad Houtwereld.

Bij de drie werkonderbrekingen die al geweest zijn, hebben meer dan 200 mensen het werk neergelegd. ‘Bij de leden die ik daar gesproken heb, constateer ik een grote actiebereidheid. Ze willen nog veel meer doen om tot die nieuwe cao te komen.’

Bij het meest recente protest werd de actie ondersteund door muzikanten. ‘Werkgevers maakten de laatste tijd veel tamtam over de vakbonden, zo deden wij een tamtammetje terug.’

Belangrijkste cao-eisen van de FNV:

Looptijd
Een cao met een looptijd van één jaar, van 1 april 2023 tot en met 31 maart 2024.
Loonontwikkeling
Per 1 juli 2023 een structurele verhoging van alle maandsalarissen met € 100 bruto (op fulltime basis) én daarbovenop een verhoging van 6% voor alle salarisschalen, daadwerkelijk betaalde bruto salarissen en overige emolumenten.
Boven cao
De loongrens waardoor een grote groep werknemers in de sector buiten de cao valt, wordt opgeheven waardoor alle werknemers van houthandel-bedrijven onder de cao komen te vallen.
Reiskosten
Een reiskostenvergoeding voor woon-werkverkeer van 0,21 eurocent per kilometer.
Ploegendienst
De leeftijd waarop ploegendienst geweigerd mag worden, wordt niet verhoogd.
Pensioenregeling
De jaarlijkse verhoging van de franchise wordt bevroren tot het niveau van de franchise van de pensioenregeling voor de Meubelindustrie.
Zwaarwerkregeling
Er komt een protocolafspraak om verder te praten over de invoering van een zwaarwerkregeling.

7 reacties op “FNV: Houthandel staakt landelijk op 24 oktober voor nieuwe cao

  1. […] De werkonderbrekingen zijn dit keer in twee provincies, Zuid-Holland en Zeeland. Eerder waren er al werkonderbrekingen in de provincies Noord-Brabant, Utrecht en Noord-Holland. Voor 24 oktober staat er een landelijke stakingsdag gepland. […]

  2. […] FNV: Houthandel staakt landelijk op 24 oktober voor nieuwe cao […]

  3. […] FNV: Houthandel staakt landelijk op 24 oktober voor nieuwe cao […]

  4. […] FNV: Houthandel staakt landelijk op 24 oktober voor nieuwe cao […]

  5. […] FNV: Houthandel staakt landelijk op 24 oktober voor nieuwe cao […]

  6. […] FNV: Houthandel staakt landelijk op 24 oktober voor nieuwe cao […]

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Word nu abonnee van Houtwereld.  Abonneer